neurologicznie.pl

„Przydałaby się strona internetowa poświęcona radiologii, na której zostałyby opisane jednostki chorobowe, tak jak ma to miejsce na tych wszystkich zagranicznych portalach.”

– pewien radiolog z 25 letnim doświadczeniem powiedział do mnie te słowa, gdy byłem jeszcze studentem medycyny.

Na przestrzeni tych wszystkich lat studiów ja również korzystałem z portali zagranicznych poświęconych radiologii i neurologii. O ile dla mnie język angielski nie stanowił żadnego ograniczenia w zdobywaniu wiedzy, tak dość szybko zauważyłem niedostatek artykułów w języku polskim, które potrafiłyby nadążać za coraz bardziej rozbudowaną terminologią angielską.

Zauważyłem, że brakuje w Polsce darmowej strony internetowej, dostępnej dla każdego, w pełni poświęconej radiologii i neurologii, która podjęłaby się usystematyzowania wiedzy z zakresu neurologii i radiologii.

Projekt utworzenia największej, darmowej, dostępnej dla wszystkich bazy artykułów neuroradiologicznych nazwałem „Biblioteką Treści.” Utworzenie Biblioteki Treści jest procesem, który mam nadzieję przyczyni się do przyspieszania prac nad rozwojem i wdrożeniem najnowszych osiągnięć techniki do świata radiologii. Biblioteka Treści jest oddana w ręce społeczności medycznej.

Czym jest, a czym nie jest neurologicznie.pl

neurologicznie.pl jest projektem którego nadrzędnym celem jest dostarczanie sprawdzonej, darmowej i rzetelnej wiedzy z zakresu radiologii.

neurologicznie.pl to nie tylko portal, ale również projekt szkoleń i budowania nowych przestrzeni w Internecie, które mają na celu integrowanie środowiska lekarskiego.

neurologicznie.pl jest projektem, który ma na celu zintegrowanie środowiska medycznego wokół tematyki radiologii.

neurologicznie.pl nie jest portalem, na którym świadczone są porady lekarskie, medyczne i nie stanowi też w żadnym wypadku jakiejkolwiek usługi medycznej. Treści naukowe na tej stronie nie zastąpią konsultacji medycznej, ani również opinii lekarskiej.

Identyfikacja wizualna NEURORADIOLOGII

Symbolem Radiologii Polskiej jest dąb, który reprezentuje: długowieczność, siłę, mądrość i wytrzymałość. Drzewo to odegrało kluczową rolę w legendzie o Lechu, Czechu, Rusie, a więc w powszechnej świadomości istnieje od początku państwa polskiego. 

Dąb portalu neuradiologia.info ma swoją koroną nawiązywać do mózgu. 5 kolorów umieszczonych w koronie drzewa ma odpowiednio reprezentować główne gałęzie diagnostyki: rentgenografię, tomografię komputerową, ultrasonografię, rezonans magnetyczny oraz sztuczną inteligencję. Postać chłopca sięgającego gwiazdki jest nawiązaniem do inwestowania w przyszłość i energii życiowej, która towarzyszyła powstaniu portalu neurologicznie.pl.

Sprawdź kanał na YouTubie


Artykuły to nie wszystko! Czeka na Ciebie jeszcze YouTube dedykowany... a jakże by inaczej? Neurologii! Przejdź do niego już dziś i sprawdź jego treść. Pamiętaj, aby zasubskrybować kanał.

Dodaj artykuł
Radiologia Pol Youtube
Patrnerzy Radiologii Polskiej